Gemma Godfrey

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Gemma Godfrey është një menaxhere e pasurive dhe sipërmarrëse. Ajo themeloi Moola, një shërbim i investimeve online Mbretërinë e Bashkuar, dhe ishte e punësuar nga Arnold Schwarzenegger si këshilltar në SHBA në edicionin "The Apprentice" në vitin 2016.[1][2][3][4][5]

Ajo ishte zgjedhur nga BBS si një nga 100 Gratë e vitit në vitin 2013.[6]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Arnold Schwarzenegger hires Gemma Godfrey as adviser". Wealth Manager (në anglisht). Marrë më 2017-04-07.
  2. ^ "Gemma Godfrey's online wealth firm takes shape". Wealth Manager (në anglisht). Marrë më 2017-04-07.
  3. ^ "Gemma Godfrey to launch online wealth manager". Wealth Manager (në anglisht). Marrë më 2017-04-07.
  4. ^ "How a quantum physicist from Leeds University became Arnold Schwarzenegger's sidekick". www.yorkshirepost.co.uk (në anglisht). Marrë më 2017-04-07.
  5. ^ Matthews, Dan (4 janar 2017). "The fintech entrepreneur doubling as Arnold Schwarzenegger's sidekick". The Guardian (në anglisht). ISSN 0261-3077. Marrë më 2017-04-07.
  6. ^ "100 Women: Who took part?". BBC News (në anglisht). 22 nëntor 2013. Marrë më 2017-04-07.