Georg Bredig

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Georg Bredig lindi më 1 tetor 1868 në Glogau, Gjermani dhe vdiq më 24 prill 1944 në New York, ShBA. Ishte fizikant dhe kimist gjerman. Zbuloi katalizatorin.