Georg Stadtmüller

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Skeda:Georg stadtmueller.jpg
Georg Stadtmüller

Georg Stadtmüller (19091985) është autor i librit Forschungen zur albanischen Frühgeschichte (Hulumtime rreth historisë së hershme shqiptare) botimi i parë i të cilit u bë në Budapest1942, ndërsa botimi i dytë i zgjeruar doli në Wiesbaden1966. Ky hulumtim vlen akoma si studimi më i thukët rreth origjinës dhe historisë së kryehershme shqiptare.

Stub biografi.png Ky artikull në lidhje me Biografia është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]