George Robertson

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

George Islay MacNeill Robertson, Baron Robertson of Port Ellen lindi me 12 prill 1946 në Port Ellen mbi Islay, Skotland dhe është një politikan britanez (Labour Party). Nga viti 1997-199 ishte minister i mbrojëtes së Britanisë së Madhe, kurse nga 1999-2004 e trashegoj Javier Solana në postin e sekretarit gjeneral të NATO-së.

Mirënjohjet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]