Georgi I. Georgiev

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Georgi Iliev Georgiev (4 mars 1917 - 14 janar 1988( është një profesor, historian dhe arkeolog bullgar.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]