Germadhat e kishës "Perandori Konstantin dhe Perandoresha Jelena"

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Germadhat e Kishës, Perandori Konstantin dhe Perandoreshës Jelena
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Orllan, Podujevë, Kosovë
Ndërtuar Mesjetë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 978/66
Nr. i referencës 3123

Germadhat e Kishës, Perandori Konstantin dhe Perandoreshës Jelena është një monument i trashëgimisë kulturore në Orllan, Podujevë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 978/66.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]