Getafe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Getafe
Komunë
Stema_figuraFlag of Getafe.svg
Vendndodhja
Getafe is located in Spanjë
Getafe
Getafe

Koordinatat: 40°18′17″V 3°43′52″P / 40.30472°V 3.73111°P / 40.30472; -3.73111

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Madrid metropolitan area
Qarku
Kryetari i Bashkisë Juan Soler-Espiauba Gallo (2011)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 78.74 km2
Lartësia 622 m (m.n.d.)
Popullsia 170115 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi Around 1326
Vendasit getafense (es)
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28901–28909
Prefiksi +34 (ES) + 91 (M)
Koordinatat 40° 18′ 17″ Veri

3° 43′ 52″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.getafe.es

Getafe është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Madrid metropolitan area, në Madrid. Getafe ka 170115 banorë (January, 1st, 2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 78.74 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]