Gibraleón

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gibraleón
Komunë
noform
Stema_figuraFlag of Gibraleón Spain.svg
Vendndodhja
Gibraleón is located in Spanjë
Gibraleón
Gibraleón

Koordinatat: 37°22′31″V 6°58′10″P / 37.37528°V 6.96944°P / 37.37528; -6.96944

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Huelva
Qarku Qarku Metropolitana
Kryetari i Bashkisë Jose Ramon Gomez Cueli
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 328 km2
Lartësia 26 m (m.n.d.)
Popullsia 12590 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 21500
Prefiksi +34 (Spain) + 959 (Huelva)
Koordinatat 37° 22′ 31″ Veri

6° 58′ 10″ Perëndim

Faqja Zyrtare Town Hall

Gibraleón është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarku Metropolitana, të provincës Huelva, në Andalusia. Gibraleón ka 12590 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 328 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]