Jump to content

Gina Lollobrigida

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Gina Lollobrigida lindi më 4 korrik 1927. Gina është një aktore italiane, një nga

aktorët më të mëdha të botës, që shkëlqeu në filmat: "Bukë, dashuri dhe fantazi", "Gruaja më e bukur në botë", "Fan Fan tulipan", "Shën Mëria e Parisit" etj. Sot merret me fotografi, madje ka hapur edhe ekspozita me fotografi artistike.

Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.