Ginnifer Goodwin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ginnifer Goodwin
U lind në22 maj, 1978
KombësiaAmerikane

Jennifer Michelle "Ginnifer" Goodwin[1] lindi më 22 maj, 1978[2] në Memphis, Tennessee, SHBA.[3] Është një aktore amerikane, e njohur për rolet e saj si Margene Heffman në serialin Big Love (2006–2011) dhe si Borëbardha në serialin Once Upon a Time (2011).[4] Ajo gjithashtu merr pjesë në filmat: Mona Lisa Smile, Something Borrowed, Walk the Line, He's Just Not That Into You dhe Zootopia.[5]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ http://www.tvguide.com/news/ginnifer-goodwin-name-change-1030905/
  2. ^ http://www.tvguide.com/celebrities/ginnifer-goodwin/189986
  3. ^ https://web.archive.org/web/20110604002805/http://movies.yahoo.com/movie/contributor/1808398021/bio
  4. ^ "Kopje e arkivuar" (në anglisht). Arkivuar nga origjinali më 22 korrik 2016. Marrë më 2 gusht 2016.{{cite web}}: Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)
  5. ^ http://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/ginnifer-goodwin-joins-jason-bateman-793927

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]