Gjembardhi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gjembardhi
Gjembardhi
Gjembardhi
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Apiales
Familja: Apiaceae
Grupi: Eryngium
Eryngium campestra
Eryngium campestre


Gjembardhi (lat. Eryngium campestra L.) është bimë dhe klasifikohet në familjen e bimëve Apiaceae.


Shiko dhe këtë[redakto | përpunoni burim]

Gjembardhi në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

 Commons: Apiaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


P biology blue.png Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.