Gjeofizika

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Gjeofizika është shkenca që studion proceset fizike dhe dukuritë që lidhen me to, të cilat ndodhin në mbështjelljen e ngurtë, të lëngët dhe të gaztë të Tokës si dhe në bërthamën e saj.

Shiko edhe[redakto | redakto tekstin burimor]