Gjeografinë shoqërore

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Gjeografia shoqërore studion popullsinë, vendbanimet, dhe zhvillimin ekonomik.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]