Gjirafa (kompani)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gjirafa (kompani)
Lloji Private
Industria Internet
Themeluar New York (2011)
Themeluesi Mergim Cahani, Dr. Ercan Canhasi (Co-Founder), Diogjen Elshani (Co-Founder)
Selia Detroit, Pristina
Zona e mbështetjes Në të gjithë botën
Adresa e internetit gjirafa.com

Gjirafa është web-faqe që si shërbim kryesor ofron motorin e kërkimit për gjetjen e përmbajtjeve shqip nga të gjitha web-faqet shqiptare.[1][2][3]

Gjirafa është kompani e themeluar në SHBA nga Mergim Cahani, njëherit edhe CEO, ndërsa bashkëthemelues janë Ercan Canhasi dhe Diogjen Elshani. Gjirafa me degën e saj në Kosovë numëron 17 të punësuar të cilët kryesisht punojnë në dy zyret e saj, Prishtinë dhe Prizren. Shërbime të tjera që ofrohen janë lajmet ditore, oraret e autobusëve, parashikimin e motit, gjithashtu shitblerje të makinave, cerlularëve, patundshmërive, dhe se fundëmi ka shtuar dhe disa produkte tjera që janë kërkuar nga klientët e tyre "Gjirafa 50".[2][4]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Microsoft.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 14 shtator 2015. Marrë më 24 tetor 2015. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ a b "Webrazzi.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 29 tetor 2015. Marrë më 24 tetor 2015. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ "Gjirafa raises a $6.7M Series B from Rockaway Capital to digitise the Balkans". Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  4. ^ Inventures.eu

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]