Gjuhënusja e formuar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Gjuhënusja e formuar
Consolida regalis
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Ranunculales
Familja: Ranunculaceae
Grupi: Delphinium
Anëtarët

Gjuhënusja e formuar (lat. Delphinium consolida L.) është bimë e familjes Ranunculaceae.

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ranunculaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale