Gjurmët e nekropolit mesjetar (Matiqan)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gjurmët e nekropolit mesjetar në Matiqan
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Prishtinë, Kosovë
Ndërtuar Mesjetë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 02-299/67
Nr. i referencës 3098

Gjurmët e nekropolit mesjetar në Matiqan është një monument i trashëgimisë kulturore në Prishtinë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 02-299/67.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]