Gjyqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Ky është një film kundër frikës, terrorit dhe dhunës absurde që sugjeron vetëm një zgjidhje: ME VDEKJE! [1] [2]

Regjisori dhe ekipi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Regjia: Shaqir Veseli
 • Skenari: Gjergj Xhuvani
 • Piktor: Shaqir Veseli
 • Fotografia: Milto Carka
 • Montazhi: Elton Vogli
 • Muzika: Fatos Qerimaj
 • Producent: Elida Pajovi
 • Prodhuar nga: Project S XH J -Al
 • Financuar nga: Qendra Kombëtare e Kinematografisë

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. ^ Katalog festivali i 13-të i Filmit Shqiptar (2012) nga Qendra Kombëtare e Filmit
 2. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 28 tetor 2019. Marrë më 20 mars 2019. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)Mirëmbajtja CS1: Archived copy si titull (lidhja)