Glishiqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Glishiqi
Глишиќ
Fshat
noform
Vendndodhja
Glishiqi is located in Maqedonia e Veriut
Glishiqi
Glishiqi
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Kavadar
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 274 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1430
Prefiksi (+389) 034
Targa KA
Koordinatat 41° 26′ 59″ Veri

22° 01′ 25″ Lindje

Popullsia 1.562 banorë (2002)