Glutamina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Glutamina (shënohet shkurt Gln ose Q) është një nga 20 aminoacidet natyrore. Në gjakun e njeriut, glutamina gjendet me reth 500-900 µmol/L.[1]

L-Glutamina

Referimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ [Përkthyer nga artikujt e njejtë në gjuhën angleze dhe franceze.]