Goni Trazovaçi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Goni Trazovaçi është një shfaqje teatrale e luajtur në teatrin DodonaPrishtinë. Premiera e kësaj shfaqjeje ishte më 11 dhjetor të vitit 1996 duke pasuar edhe 64 ri interpretime dhe duke arritur 13166 shikues.

Përmbajtja[redakto | përpunoni burim]

Të dhënat[redakto | përpunoni burim]

Autore e kësaj vepre ishte Adelina Mamaçi, kurse dramatizimi dhe regjia u bënë nga Melihate Qena. Në këtë shfaqje interpretuan dhe animuan aktorët: Roza Berisha, Avdi Azemi, Violetë Ajazi, Avni Hoti, Vjollca Kastrati, Faik Gashi dhe Valdet Rama. Në disa repriza kanë luajtur edhe: Violetë Krasniqi, Shiqerie Buçaj dhe Melihate Qena.

Pjesa tjetër e ekipit realizues ishin:

Shih edhe[redakto | përpunoni burim]