Gorazhda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Gorazhda
Vendndodhja
Qendra e qytetit
Statistika
Popullsia
-dendësia
37.573 ( 1991) banorë
banorë/km²
Sipërfaqja 252 km2 km²
Administrata
Shteti Bosnja dhe Hercegovina
Qarku
Adresa e kuvendit
Kodi postal
Prefiksi telefonik
Faqe zyrtare
Politika
Kryetar
Partia udhëheqëse

Gorazhda është qytet i Bosnjës dhe Hercegovinës.

Historia[redakto | redakto tekstin burimor]

Ekonomia[redakto | redakto tekstin burimor]

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Kultura[redakto | redakto tekstin burimor]

Politika[redakto | redakto tekstin burimor]

Shiko edhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]