Gorazhda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Gorazhda
Qytet
noform
Administrimi
Shteti Flamuri Bosnja dhe Hercegovina
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 252 km2
Popullsia 37.573 banorë (1991)

Gorazhda është qytet i Bosnjës dhe Hercegovinës.

Historia[redakto | redakto tekstin burimor]

Ekonomia[redakto | redakto tekstin burimor]

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Kultura[redakto | redakto tekstin burimor]

Politika[redakto | redakto tekstin burimor]

Shiko edhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Koordinatat: 43°40′V 18°59′L / 43.667°V 18.983°L / 43.667; 18.983