Gozón

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gozón
Komunë
noform
Cabo de Peñas, Gozón
Stema_figuraGozon flag.svg
Vendndodhja
Gozón is located in Spanjë
Gozón
Gozón

Koordinatat: 43°36′36″V 5°47′24″P / 43.61000°V 5.79000°P / 43.61000; -5.79000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Avilés
Kryetari i Bashkisë Salvador Marcelino Fernández
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 81.72 km2
Popullsia 10719 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit gozoniego/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33418, 33440, 33448, 33449, 33490
Koordinatat 43° 36′ 36″ Veri

5° 47′ 24″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ayto-gozon.com

Gozón është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Avilés, të provincës Asturias, në Asturias.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]