Grado, Asturias

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Grado, Asturias
Komunë
noform
Sama de Grado, Grado
Stema_figuraBanderaGrado.png
Vendndodhja
Grado, Asturias is located in Spanjë
Grado, Asturias
Grado, Asturias

Koordinatat: 43°23′17″V 6°4′25″P / 43.38806°V 6.07361°P / 43.38806; -6.07361

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Oviedo
Kryetari i Bashkisë Antonio Rey
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 221.63 km2
Popullsia 11027 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit moscón / moscona
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33119, 33820 to 33829, 33909 and 33928
Koordinatat 43° 23′ 17″ Veri

6° 4′ 25″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ayto-grado.es

Grado, Asturias është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Oviedo, të provincës Asturias, në Asturias.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]