Granadilla de Abona

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Granadilla de Abona
Komunë
noform
San Antonio de Padua Church
Stema_figuraGranadilla de Abona.jpg
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Kanare
Provinca Santa Cruz de Tenerife
Qarku Tenerife
Kryetari i Bashkisë Francisco Jaime González Cejas
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 162.4 km2
Lartësia 650 m (m.n.d.)
Popullsia 43608 Instituto Canario de Estadística banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 38600
Prefiksi +34 (Spain) + 922 (Tenerife)
Faqja Zyrtare Town Hall

Granadilla de Abona është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tenerife, të provincës Santa Cruz de Tenerife, në Ishujt Kanare. Granadilla de Abona ka 43608 Instituto Canario de Estadística banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 162.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Koordinatat: 28°7′0″V 16°34′0″P / 28.11667°V 16.56667°P / 28.11667; -16.56667