Granby (Kebek)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Granby (kthjellim).


Granby
—  qytet  —
stema_figura
Pamje nga Granby (Kebek)

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kebek – stema Kebek
Ndarja statistikore La Haute-Yamaska
Kryebashkiaku Richard Goulet
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45°24′00″V 72°44′00″P / 45.4°V 72.733333°P / 45.4; -72.733333 (Granby)Koordinatat: 45°24′00″V 72°44′00″P / 45.4°V 72.733333°P / 45.4; -72.733333 (Granby)
Sipërfaqja 156,68 km2
Popullsia 59.385 banorë 2006
Dendësia 379,02 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi granbyen/ne
Zona Kohore UTC-5
Vendndodhja
Granby is located in Kanadaja
Granby
Granby
www.ville.granby.qc.ca/

Granby është një qytetLa Haute-Yamaska, provinca Kebek, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 156.68 km² dhe popullsi 59385 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Granby – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Kebek