Grand Falls-Windsor

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Grand Falls-Windsor (kthjellim).


Grand Falls-Windsor
—  qytet  —
Grand Falls-Windsor is located in Kanadaja
Grand Falls-Windsor
Grand Falls-Windsor
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Newfoundland dhe Labradori
Ndarja statistikore Divizioni Nr. 6 (Newfoundland dhe Labradori)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 48°56′13″V 55°38′42″P / 48.93694°V 55.64500°P / 48.93694; -55.64500 (Grand Falls-Windsor)Koordinatat: 48°56′13″V 55°38′42″P / 48.93694°V 55.64500°P / 48.93694; -55.64500 (Grand Falls-Windsor)
Lartësia 48 m (m.n.d)
Sipërfaqja 54,48 km2
Popullsia 13.725 banorë 2011
Dendësia 251,93 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-3:30
Prefiksi 709
Kodi Postar A2A
www.grandfallswindsor.com/

Grand Falls-Windsor është një qytetDivizioni Nr. 6 (Newfoundland dhe Labradori), provinca Newfoundland dhe Labradori, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 54.48 km² dhe popullsi 13725 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Newfoundland dhe Labradori