Granollers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Granollers
Komunë
noform
Granollers Town Hall
Stema_figura
Vendndodhja
Granollers is located in Spanjë
Granollers
Granollers

Koordinatat: 41°37′V 2°18′L / 41.617°V 2.300°L / 41.617; 2.300

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Oriental
Kryetari i Bashkisë Josep Mayoral i Antigas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.89 km2
Lartësia 145 m (m.n.d.)
Popullsia 60658 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Granollerí, granollerina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08401-08403
Faqja Zyrtare www.granollers.cat

Granollers është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Granollers ka 60658 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 14.89 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]