Greshnica (Brod)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Greshnica (Brod)
Fshat
noform
Vendndodhja
Greshnica (Brod) is located in Maqedonia e Veriut
Greshnica (Brod)
Greshnica (Brod)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Brod
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni Jugperëndimor
Lartësia 604 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6530
Prefiksi (+389) 045
Targa MB
Koordinatat 41° 33′ 43″ Veri

21° 11′ 25″ Lindje

Popullsia 27 banorë (2002)