Grigor Gjika I

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Grigore Gjika I

Grigor Gjika I (1628-1675), ishte një anëtar i Familjes Gjika. Ai ishte Princ i Vllahise dy herë, (1660-1664) dhe (1672-1673).

Ku ishte me origjin Shqiptare.

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

  1. ^ http://who-was-who.com/data/en/211039