Grigor Gjika i II

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Grigore Gjika i II

Grigor Gjika i II ishte një anëtar i Familjes Gjika. Ai ishte Princ i Moldavisë dhe i Vllahisë.

Ku ishte me origjin Shqiptare.

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

  1. ^ http://who-was-who.com/data/en/211039