Gruaja e Judës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Gruaja e judes

Gruaja e Judës (tit. origjinal "La mujer de Judas") është një telenovele e Venezuelës, prodhuar ne vitin 2002.

Pati një sukses të paparë nëpër Botë.

Aktoret kryesore[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Chantal Baudaux ... Gloria Leal
 • Juan Carlos Garcia ... Salomon Vaisman
 • Estefanía López ... Cordelia Araujo Ramírez
 • Astrid Carolina Herrera ... Altagracia del Toro
 • Luis Gerardo Núñez ... Marcos Rojas Paul
 • Gledys Ibarra ... Marina Batista
 • Julie Restifo ... Joaquina Leal 'La Juaca' /
 • Fedra López ... Ricarda Araújo /
 • Javier Vidal ... Ludovico Agüero del Toro / ...
 • Kiara ... Laura Briceño /
 • Albi De Abreu ... Alirio Agüero del Toro
 • Karl Hoffman ... Ernesto Sinclair
 • Alejandro Otero ... Pancho Cañero
 • Ámbar Díaz ... Petunia López Redill
 • Dora Mazzone ... Chichita Agüero del Toro
 • Roberto Moll ... Buenaventura Briceño /
 • Mirela Mendoza ... Emma Brandt /
 • Concetta Lo Dolce ... Sagrario del Toro /
 • Kareliz Ollarves ... Micaela Bellorín /
 • Betty Ruth ... Berenice del Toro /
 • Nacho Huett ... Ismael Agüero del Toro /
 • Sandy Olivares ... Renato 'René' Fabianni
 • Llena Aloma ... Ivonne )
 • Virginia Vera ... Santia
 • Juan Carlos Tarazona ... Padre Sebastián
 • Freddy Aquino ... Gabriel Perdomo /
 • Elisa Stella ... Isabel
 • Juan Carlos Gardié ... Julián Morrera

Transmetimi nëpër Botë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kjo telenovelë u transmetua në shumë vende të Azisë, Evropës, Amerikës së Veriut, Amerika e Jugut, Afrikë nga Romantica Television.

 • Australi
 • Azerbajxhan
 • Bosnja dhe Hercegovina
 • Bullgaria
 • Kili
 • Kroaci
 • Kolumbi
 • Republika Dominikane
 • Egjipt (dubluar)
 • Gjeorgjia
 • Hungari
 • Indonezi
 • Irak
 • Kazakistan
 • Letoni
 • Lituania
 • Malajzia
 • Meksikë
 • Paraguai
 • Filipinet
 • Puerto Rico
 • Rumania
 • Rusia
 • Serbia & Mali i Zi
 • Sllovenia
 • ShBA
 • Shqipëri
 • U.A.E
 • Ukraine
 • Uruguai
 • Venezuela