Guía de Isora

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Guía de Isora
Komunë
Stema_figuraBandera de Guia de Isora.svg
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Kanare
Provinca Tenerife
Qarku Tenerife
Kryetari i Bashkisë Pedro Martín Domínguez
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 143.4 km2
Lartësia 540 m (m.n.d.)
Popullsia 20537 Instituto Canario de Estadística banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 38680
Prefiksi +34 (Spain) + 922 (Tenerife)
Faqja Zyrtare http://www.guiadeisora.es

Guía de Isora është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tenerife, të provincës Tenerife, në Ishujt Kanare. Guía de Isora ka 20537 Instituto Canario de Estadística banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 143.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Koordinatat: 28°12′40″V 16°46′50″P / 28.21111°V 16.78056°P / 28.21111; -16.78056