Guadalix de la Sierra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Guadalix de la Sierra
Komunë
Vendndodhja
Guadalix de la Sierra is located in Spanjë
Guadalix de la Sierra
Guadalix de la Sierra

Koordinatat: 40°47′V 3°41′P / 40.783°V 3.683°P / 40.783; -3.683

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Cuenca Alta del Manzanares
Qarku
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 61 km2
Lartësia 832 m (m.n.d.)
Popullsia 6057 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28794

Guadalix de la Sierra është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Cuenca Alta del Manzanares, në Madrid. Guadalix de la Sierra ka 6057 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 61 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]