Gualchos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gualchos
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Gualchos is located in Spanjë
Gualchos
Gualchos

Koordinatat: 36°45′V 3°23′P / 36.750°V 3.383°P / 36.750; -3.383

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Granada
Qarku Costa Tropical
Kryetari i Bashkisë Miguel Díaz Juárez(2007)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.03 km2
Popullsia 4126 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit gualchero/a
Zona Kohore UTC+1

Gualchos është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Costa Tropical, të provincës Granada, në Andalusia. Gualchos ka 4126 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 31.03 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]