Guardian: The Lonely and Great God

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Guardian: The Lonely and Great God është një serial televiziv i Koresë së Jugut me Gong Yoo në rolin kryesor me Kim Go-eun, Lee Dong-wook, Yoo In-na dhe Yook Sung-jae. Ajo u shfaq në rrjetin kabllor tvN nga 2 dhjetori 2016, deri më 21 janar 2017. writtenshtë shkruar nga shkrimtari i dramës popullore Kim Eun-sook. Që nga Shkurti 2020, është drama Koreane e pestë më e vlerësuar në historinë e televizionit kabllor.

Aktorët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]