Guareña

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Guareña
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Guareña is located in Spanjë
Guareña
Guareña

Koordinatat: 38°51′36″V 6°6′6″P / 38.86000°V 6.10167°P / 38.86000; -6.10167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Badajoz
Qarku Las Vegas Altas
Kryetari i Bashkisë Rafael Santiago Carballo López
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 283.3 km2
Lartësia 285 m (m.n.d.)
Popullsia 7289 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 6470
Prefiksi +34 (Spain) + 924 (Badajoz)
Koordinatat 38° 51′ 36″ Veri

6° 6′ 6″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.guarena.es

Guareña është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Las Vegas Altas, të provincës Badajoz, në Extremadura. Guareña ka 7289 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 283.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]