Jump to content

Gubbio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Gubbio
Location of Gubbio
Popullsia
 • Gjithsej32.998
Faqja zyrtarewww.comune.gubbio.pg.it

Gubbio është qytet dhe komunë në skajin verilindor të provincës së Peruxhias (Umbria). Gjendet në gropën më të ulët të malit Ingino, një mal i vogël në Apenine. [nevojitet citimi]