Guelders

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Guelders në 1350

Guelders ose Gueldres është një rajon historik, më vonë dukat i Perandorisë së Shenjtë Romake e gjendur në vendet e ulëta.

Shiko edhe[redakto | redakto tekstin burimor]

 Commons: Guelders – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale