Gur i Bardhë (Mat)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Flag of Albania.svg Gur i Bardhë (Mat)
Emri: Gur i Bardhë (Mat)
Qarku: Qarku i Dibrës
Rethi: Rrethi i Matit
Komuna: Komuna Xibër
Kryeplak: -
Popullsia: -
Kodi telefonik: -
Lartësia mbidetare: -
Gjerësia gjeografike: -
Gjatësia gjeografike: -
Web-faqe: s'ka

Fshati Gur i Bardhë ndodhet në Komunën Xibër, Qarku i Dibrës, Rrethi i Matit, Shqipëri.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]