Gurb

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gurb
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Gurb is located in Spanjë
Gurb
Gurb

Koordinatat: 41°57′27″V 2°14′2″L / 41.95750°V 2.23389°L / 41.95750; 2.23389

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Osona
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 57′ 27″ Veri

2° 14′ 2″ Lindje


Gurb është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Osona, të provincës Barcelona, në Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Gurb – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale