Gustavo Gómez

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gustavo Gómez
Të dhënat personale
Emri i plotëGustavo Raúl Gómez Portillo
Data e lindjes (1993-05-06) 6 Maj 1993 (28 vjeç)
Vendi i lindjesSan Juan Bautista, Paraguaji
Gjatësia1,85 m (6 ft 1 in)
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualMilan
Numri15
Karriera në rini
Libertad
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2011–2014Libertad47(5)
2014–2016Lanús[1]58(0)
2016–Milan18(0)
Ekipi kombëtar
2010Paraguaji U1713(1)
2012–2013Paraguaji U2025(3)
2013–Paraguaji22(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 5 Qershor 2017.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 16 Prill 2017

Gustavo Raúl Gómez Portillo (lindur më 6 maj 1993) është një futbollist paraguajas i cili aktualisht luan në Serie A për klubin italian A.C. Milan[2].

Trofe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Klub[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Milan

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]