Héctor Mayagoitia Domínguez

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Hèctor Mayagoitia Dominguez (lindi me 7 janar 1927 në Victoria de Durango) është një bakteriolog kimik dhe politikan meksikan anëtar i Partisë Revolucionare Institucionale, guvernator i Durango në vitet 1974 deri 1979.