Haki Beleri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Haki Beleri(1919-2003) ishte krijuesi i shkollës së leximit të buletineve informative në Radio Tirana, violinë e parë në Orkestrën Simfonike të TOB-it, si dhe përkthyes libretesh të disa operave nga italishtja.[1]

Referenca[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ Plasari, Kaliopi (26 October 2013). "Portretet e folësve dhe radiokronistëve të parë të Radio Tiranës". Marrë më 10 January 2018.