Hamami i vogël, Prishtinë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Hamami i vogel)
Jump to navigation Jump to search
Hamami i vogel
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Prishtinë, Kosovë
Ndërtuar Shek. XV
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 2711

Hamami i vogel është një monument i trashëgimisë kulturore në Prishtinë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër .

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]