Hardisleben

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hardisleben
Komunë
noform
Pamje nga rruga kryesore
Stema_figura
Stema
Vendndodhja
Hardisleben is located in Gjermania
Hardisleben
Hardisleben

Koordinatat: 51°9′V 11°25′L / 51.150°V 11.417°L / 51.150; 11.417

Administrimi
Shteti Flamuri Gjermania
Shteti federal Tyringia
Distrikti Sömmerda
Kryetari i komunës Achim Vollrath
Partia FWG
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.43 km2
Lartësia 180 m (m.n.d.)
Popullsia 539 banorë (31 dhjetor 2015)
Dendësia 57 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 99628
Prefiksi 036377
Aeroporti Nënë Tereza
IATA-Code:
78 km nga qendra
Targa SÖM
Faqja Zyrtare www.bruttstaedt.eu

Hardisleben është komunë në distriktin Sömmerda në shtetin federal Tyringia, Gjermani.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Hidrografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Klima[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]