Jump to content

Harold Lloyd

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Harold Llojd)
Harold Lloyd në 1921.

Harold Clayton Lloyd ka lindur më 20 prill 1893Burchard, Nebraska dhe ka vdekur më 8 mars 1971. Ishte një aktor nga ShBA.

Harold Lloyd në 1922.

Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.