Haxhi Goci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Haxhi Goci (Krujë, 1923 - 1993) ka qenë arsimtar shqiptar, arsimtar, mbledhës i të drejtës zakonore të malësive të Krujës e Tiranës botuar në vëllimin Kanuni i krahinës së Bendës (2010) si dhe i libërthit Mustafa Kaçaçi (1968) mbi heroin e popullit.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Meksi, Aleksandër (12 mars 2013). "Kanuni i kthjellët, nuk linte vend për interpretime: një vepër e çmuar e kulturës dhe e albanologjisë është studimi me titull "Kanuni i krahinës së Bendës" i Haxhi Gocit". Gazeta shqiptare (5934): 22.