Hazas de Cesto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hazas de Cesto
Komunë
Vendndodhja
Hazas de Cesto is located in Spanjë
Hazas de Cesto
Hazas de Cesto

Koordinatat: 43°23′49″V 3°35′23″P / 43.39694°V 3.58972°P / 43.39694; -3.58972

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Trasmiera
Kryetari i Bashkisë José María Ruiz Gómez (2007)
Partia PRC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.9 km2
Lartësia 50 m (m.n.d.)
Popullsia 1347 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 23′ 49″ Veri

3° 35′ 23″ Perëndim

Hazas de Cesto është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Trasmiera, të provincës Cantabria, në Cantabria. Hazas de Cesto ka 1347 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 21.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]