Hebe Camargo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hebe Camargo
Hebe Camargo.jpg
Lindi më 8 mars 1929
Vendlindja Taubaté, Brazil
Vdiq më 29 shtator 2012
Vendvdekja São Paulo, Brazil
Kombësia Brazilian
Profesioni Aktore, këngëtare

Hebe Maria Camargo (lindi më 8 mars të vitit 1929Taubaté, Brazil - vdiq më 29 shtator 2012São Paulo, Brazil), i njohur si Hebe, ishte prezantues televiziv, aktore dhe këngëtare brazilian.

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Hebe e Vocês (1959)
  • Festa de Ritmos (1961)
  • Hebe Camargo (1966)
  • Maiores Sucessos (1995)
  • Pra Você (1998)
  • Como É Grande o Meu Amor Por Vocês (2001)
  • As Mais Gostosas Da Hebe (2007)
  • Hebe Mulher (2010)

Lidhje të jashme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.