Hekur dhe zot

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Artisti Agim Rada po punon në një projekt të ri, një monument skulpturor i një prifti të martirizuar, simbol i persekutimit nga regjimi komunist në Shqipëri. Ky dokumentar është një kërkesë për të gjithë dëshmorët që vuajtën përmes shtypjes së diktaturës shqiptare.

[1]

Regjisori dhe ekipi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Lloji: Dokumentar
  • Regjia: Vivian Rama
  • Producent: Mihal Rama
  • Skenarist: Mihal Rama
  • Redaktor: Vivian Rama
  • Fotografia: Xhoslin Rama

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]